Blog

Bezpieczeństwo w domu – jak szklane balustrady mogą zwiększyć ochronę domowników?

Bezpieczeństwo w domu jest jednym z kluczowych aspektów, które każdy właściciel domu powinien brać pod uwagę. W dzisiejszych czasach, kiedy estetyka i funkcjonalność są równie ważne, szklane balustrady stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, oferując zarówno elegancję, jak i skuteczną ochronę.

Wytrzymałość i solidność

Pierwszym aspektem, który należy podkreślić, jest fakt, że współczesne szklane balustrady są zaprojektowane i wykonane z myślą o wytrzymałości i solidności. Wykorzystywane w nich szkło, często hartowane lub laminowane, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uderzenia i obciążenia. Dzięki temu, balustrady te są w stanie skutecznie zabezpieczyć przestrzeń balkonów, tarasów czy schodów, nawet w przypadku silnych wiatrów lub przypadkowego nacisku.

Bezpieczeństwo dzieci i zwierząt

Szklane balustrady mogą stanowić skuteczne zabezpieczenie dla dzieci i zwierząt. Dzięki swojej transparentności, pozwalają zachować widoczność całej przestrzeni, co ułatwia monitorowanie dzieci bawiących się na zewnątrz. Ponadto, brak szczelin czy elementów, przez które dziecko lub zwierzę mogłoby się przedrzeć, minimalizuje ryzyko wypadków.

Minimalizacja ryzyka upadku

W przypadku schodów, szklane balustrady mogą znacząco zmniejszyć ryzyko upadku. Ich gładka powierzchnia oraz brak elementów, o które można się potknąć, sprawiają, że użytkownicy schodów mogą czuć się bezpiecznie i pewnie poruszając się po nich.

Dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Warto również podkreślić, że szklane balustrady mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań. Istnieje wiele różnych opcji projektowych i wykończeniowych, które pozwalają dopasować balustrady do charakteru domu oraz preferencji estetycznych właścicieli.

Szklane balustrady stanowią nie tylko element dekoracyjny, ale również skuteczne zabezpieczenie dla domu i jego mieszkańców. Dzięki swojej wytrzymałości, solidności i transparentności, mogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo przestrzeni domowej, zapewniając spokój i komfort użytkownikom.

Sposoby utrzymania i konserwacji szklanych balustrad – praktyczne wskazówki dla długotrwałej estetyki i bezpieczeństwa

Szklane balustrady są nie tylko eleganckim dodatkiem do wnętrza czy elewacji budynku, ale również pełnią istotną funkcję zarówno estetyczną, jak i bezpieczeństwa. Aby zachować ich pierwotną przejrzystość, lśniący wygląd i solidną konstrukcję, konieczne jest odpowiednie utrzymanie i konserwacja. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki, które pomogą utrzymać szklane balustrady w doskonałej kondycji przez wiele lat.

1. Regularne czyszczenie:

Zaczynamy od podstawy – regularnego czyszczenia. Odkładanie tej czynności może prowadzić do gromadzenia się kurzu, brudu i osadów, co z czasem może wpływać na estetykę szkła. Czyszczenie można przeprowadzać przy użyciu łagodnych detergentów, specjalnych środków do mycia szkła lub roztworu octu.

2. Unikanie substancji chemicznych:

Unikaj używania silnych substancji chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię szkła. Są to zwłaszcza środki zawierające kwasy lub zasady. Wybieraj delikatne środki czyszczące, które nie tylko zmywają zabrudzenia, ale także nie szkodzą strukturze szklanej.

3. Ochrona elementów metalowych:

Jeśli balustrady posiadają elementy metalowe, takie jak: poręcze czy mocowania, konieczne jest regularne sprawdzanie ich stanu. Unikaj korozji poprzez nałożenie warstwy antykorozyjnej i ewentualne malowanie lub konserwację metalowych elementów.

4. Kontrola uszczelek:

Regularnie sprawdzaj stan uszczelek. Uszkodzone lub zużyte uszczelki mogą prowadzić do wycieków, co z kolei może wpływać na trwałość i wytrzymałość balustrad. W przypadku stwierdzenia problemów, należy niezwłocznie wymienić uszczelki.

5. Profesjonalne przeglądy:

Regularne przeglądy przeprowadzane przez profesjonalistów są kluczowe, zwłaszcza w przypadku balustrad zastosowanych w miejscach publicznych. Fachowiec może zidentyfikować potencjalne problemy, zaoferować konieczne naprawy i zadbać o bezpieczeństwo użytkowników.

6. Ostrzeżenia dotyczące użytkowania:

Informuj użytkowników o właściwym użytkowaniu szklanych balustrad. Unikaj nadmiernego obciążania, tarć lub uderzeń, które mogą prowadzić do uszkodzeń. Wprowadzając odpowiednie zasady, można zminimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

Utrzymanie i konserwacja szklanych balustrad nie tylko poprawia ich wygląd, ale także zapewnia bezpieczeństwo użytkowników. Długotrwałe użytkowanie szklanych balustrad zależy w dużej mierze od regularnych zabiegów konserwacyjnych, które utrzymają je w doskonałej kondycji przez wiele lat.

Bezpieczeństwo i elegancja: zalety szklanych balustrad na wymiar

Szklane balustrady na wymiar to nie tylko ozdobny element architektoniczny, ale także połączenie elegancji z funkcjonalnością. Dzisiaj przyjrzymy się zaletom, jakie niesie ze sobą wybór szklanych balustrad na wymiar, kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo i estetykę.

1. Przejrzystość i optyczna przestrzeń

Szklane balustrady, dzięki swojej przezroczystości, otwierają przestrzeń i sprawiają, że pomieszczenia wydają się bardziej przestronne. Optyczna lekkość, którą wprowadzają, stanowi doskonały sposób na stworzenie przyjemnego, otwartego środowiska.

2. Bezpieczeństwo w nowoczesnej formie

Jednym z głównych atutów szklanych balustrad na wymiar jest ich zdolność do łączenia nowoczesnego designu z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wykorzystywane są specjalne, hartowane szkła, które są odporne na uderzenia i skrajne warunki atmosferyczne.

3. Uniwersalność i dostosowanie do wymiarów przestrzeni

Szklane balustrady projektowane na wymiar pozwalają na pełną elastyczność i dostosowanie do konkretnych wymiarów przestrzeni. Dzięki temu można je z łatwością dostosować do różnych stylów architektonicznych, zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

4. Łatwość konserwacji i czystość

Szkło, będące głównym składnikiem szklanych balustrad, jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy zastosować standardowe środki czyszczące, aby przywrócić blask i klarowność szklanej powierzchni. Jest to szczególnie ważne, aby utrzymać elegancki wygląd przez wiele lat.

5. Estetyka i design bez granic

Szklane balustrady oferują szeroką gamę możliwości projektowych, co sprawia, że są doskonałym narzędziem do kreowania unikalnych przestrzeni. Mogą być stosowane zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i tych utrzymanych w klasycznym czy rustykalnym stylu.

6. Efektowne oświetlenie przestrzeni

Szklane balustrady wprowadzają efektowne oświetlenie, zwłaszcza w przypadku zastosowania światła sztucznego lub naturalnego. Źródła światła odbijające się od szkła tworzą niezwykle atrakcyjny i stylowy efekt w przestrzeni.

7. Zgodność z trendami współczesnego designu

Współczesne trendy w designie architektonicznym często obejmują stosowanie minimalistycznych, a jednocześnie eleganckich rozwiązań. Szklane balustrady doskonale wpisują się w te koncepcje, dodając wnętrzom nowoczesny i stylowy charakter.

8. Długowieczność i odporność na warunki atmosferyczne

Dobrej jakości szkło hartowane, używane do produkcji szklanych balustrad, jest trwałe i odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Nie koroduje, nie plami się i nie traci swojego pierwotnego wyglądu, nawet pod wpływem intensywnego światła słonecznego czy opadów deszczu.

Szklane balustrady na wymiar to nie tylko element aranżacyjny, ale także praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. Ich elegancja, uniwersalność oraz zdolność do dostosowania do różnych stylów architektonicznych sprawiają, że są one popularnym wyborem wśród projektantów i właścicieli nieruchomości. Bezpieczeństwo i estetyka idą tu w parze, tworząc harmonijne i nowoczesne przestrzenie, które zachwycają zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.

SZKLANA PODŁOGA

ZALETY PODŁOGI SZKLANEJ:

 • nowoczesny design
 • wytrzymałość
 • doświetlenie pomieszczeń
 • łatwość utrzymania w czystości

Doskonałym sposobem na wykorzystanie szkła w środku i na zewnątrz jest szklana podłoga. Najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o podłogi jest szkło wielowarstwowe laminowane, szkło to charakteryzuje się trzema warstwami szkła hartowanego które są połączone ze sobą folią PVB. Szklane panele są montowane na drewnianych lub stalowych stelażach. Dookoła tafli umieszcza się elastyczną spoinę, ma ona za zadanie amortyzować drgania. Warto również pokryć podłogę szklaną warstwą antypoślizgową. Taka podłoga daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz oraz wpisuje się idealnie w nowoczesny design.

BALUSTRADA MOCOWANA NA SŁUPKACH

ZALETY BALUSTRADY SZKLANEJ NA SŁUPKACH ZE STALI NIERDZEWNEJ

 • nadaje charakter i dynamikę wnętrza
 • łatwe w codziennym użytkowaniu
 • odporne na warunki atmosferyczne
 • możliwość dostosowania wysokości w zależności od potrzeby

Słupki w balustradzie szklanej wykonane ze stali nierdzewnej podkreślają jej charakter, są efektowne oraz nadają miejscu dynamiki. Proponujemy słupki kwadratowe lub okrągłe do balustrad z wypełnieniem szklanym. W zależności od wersji paliki posiadają regulowany lub prosty wspornik poręczy. Regulowany wykorzystywany jest w przypadku balustrad schodowych ( skośnych ), słupki ze wspornikiem prostym montowany są na płaskim podłożu. Klient może wybrać wysoko palików kierując się własnymi potrzebami i preferencjami, podobnie jak w przypadku szklanego wypełnienia również można dokonać wyboru grubości i rodzaju szkła (kolor, hartowane lub hartowano-laminowane)

BALUSTRADA SZKLANA MOCOWANA W PROFILU

ZALETY MOCOWANIA W PROFILU:

 • możliwość mocowania na zewnątrz i wewnątrz
 • możliwość uzyskania dowolnego kształtu
 • doskonały wygląd i łatwość utrzymywania czystości
 • efektowny wygląd
 • powiększa optycznie wnętrza

Szkło staje się coraz bardziej popularne do wykończenia wnętrz oraz na zewnątrz budynków. Balustrady montowane w profilu nadają się do zastosowania na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, stanowią one kompozycje funkcjonalności i elegancji. Doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie przestronnych antresol, tarasów oraz balkonów. Balustrady w profilu wykonujemy na szkle hartowanym oraz hartowanym laminowanym. Mogą być montowane na kilka sposobów, dwie najbardziej popularne metody to od góry i od czoła, trzecią metodą jest ukrycie profilu w podłodze. Pracownicy naszej firmy pomogą dokonać najodpowiedniejszego rozwiązania montażu.

BALUSTRADA SZKLANA MONTOWANA NA SPIGOTACH

ZALETY MOCOWANIA W PROFILU:

 • możliwość mocowania na zewnątrz i wewnątrz
 • możliwość uzyskania dowolnego kształtu
 • doskonały wygląd i łatwość utrzymywania czystości
 • efektowny wygląd
 • powiększa optycznie wnętrza

Szkło staje się coraz bardziej popularne do wykończenia wnętrz oraz na zewnątrz budynków. Balustrady montowane na spigotach nadają się do zastosowania na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, stanowią one kompozycje funkcjonalności i elegancji. Doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie przestronnych antresol, tarasów oraz balkonów. Balustrady na spigotach wykonujemy na szkle hartowanym oraz hartowanym laminowanym. Mogą być montowane na dwa sposoby od czoła oraz od góry. Pracownicy naszej firmy pomogą dokonać najodpowiedniejszego rozwiązania montażu.

LUSTRO NAD BLATEM

ZALETY LUSTRA NAD BLATEM

 • powiększa wnętrze
 • może doświetlić ciemne pomieszczenie
 • nadaje charakteru luksusowego
 • łatwe w utrzymaniu

Lustro nad blatem to doskonałe rozwiązanie dla małych kuchni wymagających optycznego powiększenia. Lustro umieszczone naprzeciwko okna doświetli wnętrze i doda głębi. Ponad to lustro to materiał o charakterze luksusowym, które stanowi doskonały element dekoracyjny.

BALUSTRADA SZKLANA MOCOWANA PUNKTOWO

ZALETY MOCOWANIA PUNKTOWEGO:

 • wysoka estetyka i bezpieczeństwo
 • duża wytrzymałość
 • odporność na uderzenia
 • dodaje wnętrzu charakteru
 • zwiększa przestrzeń otoczenia
 • nowoczesne wnętrze
 • elegancja i funkcjonalność

Do mocowania punktowego stosujemy wysokiej jakości rotul ze stali nierdzewnej. Punktowe mocowanie szkła za pomocą rotul wykonuję się zadaszenia elewacje oraz balustrady, w ten sposób uzyskujemy duży stopień przeszklenia przy małej ilości elementów konstrukcji, gdyż używane szkło bezpieczne ( laminowane lub hartowane ) stanowi element konstrukcji nośnej. Zróżnicowane kształty i rodzaje łączników pozwalają uzyskać praktycznie dowolny kształt konstrukcji. Zamocowanie przelotowe wymaga wykonania otworów w tafli szkła, w którym umieszcza się łącznik przy użyciu nakrętek i śrub. Stosuje się najczęściej 4 lub 6 mocowań na krawędziach elementu i na narożnikach. Łączniki mogą umożliwiać nieznaczny obrót i wychylenie szkła w celu wyeliminowania naprężeń w okolicy mocowania. Nowatorskim rozwiązaniem jest przytwierdzenie metalowego łącznika między dwoma warstwami szkła laminowanego, tym sposobem eliminujemy tworzenie się mostka termicznego. Łącznik nie ma bezpośredniego kontaktu z warunkami atmosferycznymi, poprawiona jest w ten sposób estetyk mocowania. Mocowanie balustrad na rotulach charakteryzuje się duża wytrzymałością, możliwością odseparowania szkła od innych elementów konstrukcyjnych oraz ciekawymi aspektami dekoracyjnymi. Balustrady mocowane punktowo powiększają optycznie wnętrza, wnętrza wydają się przestronniejsze.

GRAFIKA SZKLANA NAD BLATEM

ZALETY SZKŁA NAD BLATEM KUCHENNYM

 • łatwo umyć
 • daje dużo możliwości: można je pomalować, aby nie było przezroczyste.
 • może zawierać grafikę lub dowolne zdjęcie.
 • błyszcząca szklana powierzchnia optycznie powiększa wnętrze

Grafika nad blatem kuchennym jest rozwiązaniem zarówno nowoczesnym i dekoracyjnym jak również praktycznym. Tafla szkła może powiększyć wnętrze, nadać aranżacji kuchni charakteru jednocześnie zabezpieczając powierzchnię ściany przed zabrudzeniem, dodatkowo hartowane szkło jest wytrzymałe na uderzenia oraz wysokie temperatury. Szkło typu lacobel można wykonać z dowolnym nadrukiem lub może mieć formę jednolitej barwy.

Lacobel jest bardzo prosty w utrzymaniu, nie zawiera fug, powierzchnia jest gładka dlatego łatwo czyści się ją zwykłym płynem do mycia szyb. Panele szklane można stosować w dowolnym miejscu, dobrze sprawują się w punktach narażonych na zabrudzenia wodą i tłuszczem przez co są dobry rozwiązaniem nie tylko do kuchni ale również do łazienki czy salonu, a także podstopnic schodów.