Balkon francuski montowanie – BeSpokeGlass

Balkon francuski to niekonwencjonalna forma balkonu, skonstruowana z przeszkleń o wydłużonej formie. Wyróżnia się niewielkim parapetem zewnętrznym oraz charakterystyczną balustradą. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, przede wszystkim w innowacyjnych i energooszczędnych projektach. Balkon francuski nie zawiera podłogi, dlatego też nie jest w stanie powiększyć powierzchni domu i stanowić dodatkowego pomieszczenia zewnętrznego przeznaczonego na relaks lub rozwieszenie prania.

Pełni on zupełnie inne funkcje. Przede wszystkim stanowi element dekoracyjny elewacji, a także dzięki dużym oknom wpuszcza do wnętrza dużą ilość światła słonecznego. Balkon francuski ma specjalną balustradę, gwarantującą wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie otwierania drzwi. Popularnym rozwiązaniem architektonicznym w przypadku balkonów francuskich są okna portfenetrowe, które montowane są na wysokości około 15cm nad podłogą, natomiast sięgają aż do sufitu.

balkon francuski

Warto pamiętać, że w przypadku balkonu francuskiego balustrada jest obowiązkiem, o czym stanowią przepisy prawa budowlanego. Można z niej zrezygnować pod warunkiem, że dolna część okna jest nieotwierana, a do konstrukcji wykorzystywane są szyby klejone P3. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów balkonów francuskich.

Między innymi:

  • balkon francuski szklany (idealnie pasujący do nowoczesnych projektów domów),
  • balkon francuski ze stali nierdzewnej,
  • balkon francuski drewniany oraz balkon francuski kuty.

Zdecydowałeś się na balkon francuski i szukasz firmy świadczącej usługę montażu?

Sprawdź ofertę BeSpokeGlass! Wykonujemy kompleksowe usługi szklarskie. Mamy ponad 15 lat doświadczenia w montażu balkonów francuskich, schodów, drzwi, podłóg.

Do każdego zlecenia podchodzimy z ogromną starannością i z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań, potrzeb i możliwości klientów. Tworzymy doświadczony i profesjonalny zespół specjalistów w dziedzinie szklarstwa i montażu. Zawsze służymy fachową poradą i kompleksową pomocą w realizacji projektów.

Pracujemy na materiałach wysokiej jakości z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą balkon francuski montowanie i balustrady szklane Radom, Lublin, okolica. Masz pytania? Zadzwoń!